Sen Manchester City o Lize mistrů

Sen Manchester City o Lize mistrů

Výkon Chelsea je stále nejkonzistentnější v Premier League a také inkasovala nejméně gólů. V 10. kole Liverpool remizoval 2:2 s Brighton Hove a Manchester City prohrál 0:2 s Crystal Palace. Arsenal se posunul na šesté místo poté, co porazil Leicester City 2:0, což je nejvyšší umístění, kterého dosáhl v této sezóně. Od odchodu Wengera se změnil i význam Arsenal dresy. Zda se tento tým dokáže znovu zvednout, už není očekáváním publika.

Poté, co Manchester City ten rok vyhrál titul v Premier League, prohrál s Liverpoolem, který v následujícím roce vyhrál Ligu mistrů. V loňském roce vyhrál Manchester City také titul v Premier League a Chelsea vyhrála Ligu mistrů. Pak si mistra letošní sezóny Premier League opět odebere Chelsea a Manchester City nebude moci znovu uskutečnit svůj sen o vítězství. Po aktuálních 10 kolech je rozdíl mezi Chelsea a Manchester City 5 bodů.

Manchester City vypadl v anglickém fotbalovém ligovém poháru a nedávné konflikty v týmu způsobily, že mentalita hráčů byla velmi nestabilní. Jde o 200. zápas mezi Guardiolou a Manchester City, ale se svými soupeři prohráli. Guardiola působí v Manchesteru City více než 5 let, ale stále ještě nesplnil sen týmu o Lize mistrů. Guardiola viděl, jak byl Emeric Laporte vyloučen s červenou kartou v Manchester City dresy s číslem 14 a byl ztracen v myšlenkách.